NAKUP NAD 1200 KČ A NA CELÝ NÁKUP DOSTANEŠ 50% SLEVU! *sleva se odečítá z původní ceny produktu.

All-In-One

Nestíháte nebo zkrátka nechcete využívat více druhů doplňků stravy? Pokud hledáte suplement, který by vám dal vše najednou, jste tu správně. All-in-one suplementy, neboli “vše v jednom”, obsahují komplexní směs všech složek, které jsou důležité pro podporu sportovního výkonu, budování svalové hmoty i její regeneraci.

#ShowMore# 

Pro koho jsou all-in-one určeny? 

            Doplňky stravy “vše v jednom” jsou komplexní multifunkční výživové doplňky ideální pro všechny sportovce, kteří hledají produkt, jenž jim dodá tu správnou kombinaci potřebných látek, nechtějí nad suplementací moc přemýšlet a jsou ochotni spolehnout se proto na odborníky. All-in-one doplňky byly vytvořeny pro využití v průběhu celého dne s důrazem na využití po tréninku. 

Co all-in-one obsahují? 

All-in-one suplementy obsahují bílkoviny, sacharidy, esenciální i neesenciální aminokyseliny, glutamin, kreatin a další složky. Zvládnou tedy nahradit protein, kvalitní gainer s postupným uvolňováním, jednotlivé aminokyseliny a nakonec také vitamíny a minerály. To vše v jediném suplementu. Kvůli přítomnosti sacharidů jsou all-in-one doplňky stravy vhodné do objemové fáze, nikoli však do rýsovací diety. 

Proteiny 

            V all-in-one produktech jsou hojně zastoupeny bílkoviny, též proteiny, které se v potravě vyskytují v mase, mléčných výrobcích, vejcích, luštěninách nebo obilovinách. Jejich objem zde je však maximálně 30 %, proto je můžeme doplňovat pomocí suplementů, kde tvoří až 90 % celkového objemu. Proteiny se skládají z řetězců esenciálních a neesenciálních aminokyselin, jejichž obsah a poměr určuje jedinečné vlastnosti každého proteinu. Kromě toho se bílkoviny liší také vstřebatelností, využitelností v našem organismu a biologickou hodnotou. Pravidelné užívání proteinů pomáhá budovat svalovou hmotu a regenerovat ji po fyzické zátěži. Nejlepších výsledků lze dosáhnout jejich kombinováním. Proteinové suplementy dělíme podle druhu výchozí suroviny na živočišné a rostlinné, a podle obsahu proteinu a způsobu zpracování na koncentráty, izoláty a hydrolyzáty. 

Sacharidy 

            Kromě bílkovin jsou další důležitou makroživinou zastoupenou v all-in-one suplementech sacharidy. Ty slouží jako zdroj energie pro svaly a mozek, po sportovním výkonu je tedy obzvláště důležité přijímat jich potřebné množství. V potravě jsou však zastoupeny jen 45 až 75 procenty, proto je občas nutné je suplementovat patřičnými doplňky stravy. Krom toho, že jsou sacharidy energetickou zásobárnou pro naše tělo, pomáhají také bílkovinám integrovat se do tkání a tak se aktivně podílí na výstavbě svalstva.

Druhy sacharidů 

Sacharidy jsou tvořeny tzv. cukernými jednotkami. Podle toho, kolik cukerných jednotek se podílí na jejich stavbě, dělíme sacharidy na monosacharidy, oligosacharidy, polysacharidy a složené, tzv. komplexní sacharidy. 

 1. Monosacharidy obsahují pouze jednu cukernou jednotku a patří mezi ně glukóza (hroznový cukr), fruktóza (ovocný cukr) nebo galaktóza. Monosacharidy jsou ony pověstné rychlé cukry, kterým bychom se měli vyhýbat především při redukci hmotnosti. Rychlý přísun těchto sacharidů do krve totiž způsobuje vyplavení většího množství hormonu inzulínu, který způsobí prudký pokles cukru v krvi, co se projeví další chutí na sladké. Nadbytek cukru, který tělo nestihne zpracovat, se pak ukládá v podobě tuku. 
 1. Oligosacharidy se skládají z 2 až 10 cukerných jednotek. Řadíme sem sacharózu (řepný cukr), maltózu (sladový cukr), laktózu (mléčný cukr) nebo sportovní oligosacharid maltodextrin.
 1. Polysacharidy (též komplexní sacharidy) obsahují více než 10 cukerných jednotek. Polysacharidem je například škrob, glykogen nebo vláknina (nestravitelný typ polysacharidů, který dělíme na rozpustnou a nerozpustnou). Na rozdíl od monosacharidů musí být v trávicím traktu nejprve rozštěpeny na menší sacharidové jednotky, a teprve poté se vstřebávají do krve. Díky tomu tělo produkuje méně inzulínu, který s cukrem musí “bojovat”, a proto nedojde k jeho prudkému poklesu a pocitu hladu. Komplexní sacharidy tedy člověka zasytí na mnohem delší dobu. 

            Hodnota, o níž se zvedne hladina krevního cukru po přijetí sacharidů, a poté opět sníží po vyplavení inzulínu, se nazývá glykemický index (GI). Glykemický index potravin se liší. Při redukci hmotnosti jsou žádoucí především zdroje sacharidů s nízkým GI, naopak při vysoké fyzické zátěži a budování svalstva mohou být potřebné též potraviny s vysokým GI. 

Funkce sacharidů ve výživě 

 • Poskytují tělu glukózu, která je nezbytná pro červené krvinky, CNS a nadledviny
 • Jsou základním zdrojem energie pro tělo
 • Poskytují tělu větší zásobu kyslíku, než ostatní makroživiny
 • Obsahují vlákninu, vitamíny a minerály
 • Jsou součástí biologicky aktivních látek v organismu 

Gainery 

            V all-in-one suplementech najdeme též gainery, které obsahují proteiny i sacharidy zároveň a spojují tak v sobě to nejlepší z obou, využitelnost sacharidů a snadnou stravitelnost bílkovin. Pomáhají s růstem svalstva a regenerací po tréninku a díky tomu jsou ideálním suplementem pro profesionální sportovce. Gainery se dělí na hard a soft gainery. Hard gainery obsahují více sacharidů než proteinů a jsou tak ideální pro rychlé doplnění energie, obzvláště ihned po tréninku. Naproti tomu soft gainery obsahují více bílkovin než sacharidů, proto mají nižší glykemický index a jsou ideální při redukci hmotnosti. 

Vitamíny a minerály 

            Pro správné fungování našeho těla jsou důležité též vitamíny, minerály a stopové prvky, které naše tělo nedokáže v dostatečném množství syntetizovat samo, a proto je nutné je doplňovat prostřednictvím potravin. Vlivem technologického zpracování jsou však potraviny v dnešní době mnohem méně nutričně výživné, než dříve, a proto je nutné vitamíny a minerály doplňovat prostřednictvím suplementů, např. all-in-one. 

Nejdůležitější vitamíny 

 • Vitamín C (kyseliny askorbová) má pozitivní účinky především na naši imunitu, proto bychom jej měli doplňovat především v chladnějších měsících. Mimo to má vliv na tvorbu bílých krvinek, vstřebávání železa, vývoj kostí a zubů. 
 • Omega 3 mastné kyseliny (zejména EPA a DHA) najdeme především v rybách, ořeších, lněném semínku, olejích či luštěninách. Podporují mozkové funkce, zdravé srdce a cévy, kognitivní funkce a celkově normální mentální zdraví. 
 • Vitamíny skupiny B (B6, B12, riboflavin a kyseliny listová) jsou důležité pro zachování energie organismu. Obsaženy jsou v mase, obilovinách, ovoci i zelenině. 
 • Vitamín A je potřebný pro dobrý stav kostí a imunitu. Najdeme jej v brokolici, špenátu či sýrech. 
 • Vitamín D pomáhá při bolestech svalů, rekonvalescenci po úrazech a psychické únavě. V těle se přirozeně syntetizuje, pokud se zdržujeme na slunci. 
 • Vitamín K je přítomen při syntéze bílkovin a najdeme jej v mléku, játrech či listové zelenině.

Nejdůležitější minerály 

 • Při sportovní aktivitě se více minerálů vyplavuje z těla mnohem rychleji, mezi nimi i hořčík. Hořčík je důležitý pro správnou hustotu kostí či kontrakci svalů a jeho nedostatek může způsobovat únavu, nepříjemné křeče a odrážet se též na naší psychice. 
 • Malé zastoupení, avšak nenahraditelnou funkci, má v lidském těle zinek. Ten pomáhá s hojením ran, zvyšuje imunitu, zlepšuje paměť a pomáhá při redukci hmotnosti. Silné zastoupení má především v tucích. 
 • Železo napomáhá vzniku červených krvinek, čímž urychluje přenos kyslíku do svalů. Ve svém jídelníčku jej najdete v červenému masu, rybách a vejcích. 
 • Vápník je důležitý pro zdraví kostí, dokáže snížit riziko zlomenin až o 60 %. 
 • Draslík dokáže předejít nepříjemným křečím po náročném tréninku. Najdete ho v mléku, mase, obilovinách a luštěninách. 
 • Sodík se z těla vyplavuje spolu s potem, proto je nezbytné jej při sportu doplnit.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.