NAKUP NAD 1200 KČ A NA CELÝ NÁKUP DOSTANEŠ 50% SLEVU! *sleva se odečítá z původní ceny produktu.

Lipozomální vitamíny: revoluce

Lipozomální vitamíny: revoluce mezi potravinovými doplňky 

 Že je užívání vitamínů veskrze pozitivní věc, už víme dlouho. Aby si z nich ale naše tělo dokázalo vzít  opravdové maximum, je třeba vybírat takové vitamíny, které mají dobrou vstřebatelnost a co nejlepší   využitelnost pro lidský organismus. S tím může pomoci právě lipozomální technologie, která zaručuje   lepší vstřebatelnost běžných vitamínů a minerálů. Že nevíte o co jde? Čtěte dál. 

lipozomalni-vitaminy-top

Cesta k účinnějším potravinovým doplňkům 

            Ve chvíli, kdy užijeme vitamínový doplněk, účinná látka musí projít celým trávicím traktem, kde na ni číhají trávicí enzymy a žlučové soli, až do tenkého střeva, kde dojde k jejímu vstřebání. Po této cestě však dochází k mnoha ztrátám a tím se snižuje biologická dostupnost užitých látek. Lipozomální technologie této degradaci brání. Oproti klasickým syntetickým vitamínům, jejichž vstřebatelnost je od 5 do 20 %, lipozomální vitamíny dosahují vstřebatelnosti až 90 %. 

            A jak to vlastně funguje? Lipozomy si můžete představit jako nosiče účinných látek, které mají za úkol dopravit je do buněk a přitom eliminovat ztráty během průchodu trávicím ústrojím. Jde o mikroskopické částice, které pochází z výtažků lecitinu, obsahující fosfolipidy. Ty vytváří mikroskopické struktury s vodou zadržovanou uprostřed, v níž se mohou rozpouštět molekuly vitamínů a minerálů a takto chráněné být beze ztrát dopraveny na místo určení. Těchto vlastností lipozomů je využíváno nejen v potravinových doplňcích, ale též u léků nebo kosmetických přípravků. Lipozomy se také přirozeně vyskytují v kolostru a mateřském mléce, kde zajišťují, že se ke kojenci dostane co nejvíce prospěšných látek.

Proč užívat lipozomy? 

            Na rozdíl od běžných doplňků stravy, které nejprve vstupují do jater, odkud jsou poté transportovány do krevního oběhu, dokáží lipozomy díky své velikosti a struktuře dopravit účinnou látku přímo do buňky, kde je okamžitě vstřebána. Buněčná stěna se totiž skládá ze stejné dvojvrstvy fosfolipidů, které tvoří též obal liposomů. Právě díky tomu jsou vitamíny a minerály uvnitř lipozomu tak snadno a beze zbytku vstřebány. Díky tomu také postačí nižší dávka doplňku, než je tomu u běžných vitamínů. Doplňky stravy s obsahem lipozomů tak tvoří revoluční technologii dopravy a vstřebání vitamínů a minerálů, která vlastně v našem těle proběhne zcela přirozeným a přírodním způsobem. 

            Lipozomy navíc dokáží pronikat též hematoencefalickou bariérou, skrze kterou prochází do mozku, kam není schopna proniknout velká spousta složitějších molekul. Tato schopnost je velmi unikátní.

Výhody doplňků stravy s lipozomy 

  • Vysoká vstřebatelnost až 90 %
  • Vyšší účinnost aktivní látky díky vstřebání rovnou do buněk
  • Méně plýtvání díky vyšší vstřebatelnosti
  • Lipozomy jsou stabilní při nízkém pH, a proto jsou také stabilní v žaludeční kyselině
  • Vhodné též pro vegany 

Jeden příklad za všechny: vitamín C 

            Vezměme si například vitamín C, který naše tělo potřebuje pro udržení normálního chodu imunitního systému během fyzické zátěže a po ní, pro normální průběh metabolismu, činností nervové soustavy nebo ochraně buněk před oxidativním stresem. Užíváte-li běžný vitamín C, vaše tělo dokáže zužitkovat pouze ⅕ množství, které jste mu dodali, a zbytek bez užitku vyloučí. Pokud se ale vitamín C dostane ve formě lipozomu až přímo k buňkám, dojde k jeho vstřebání beze zbytku a je dosaženo jeho ideální biologické dostupnosti. Takový je i vitamín C značky Ekolife Natura, který je k dispozici v koncentraci 500 mg nebo 750 mg s příchutí pomeranče či ananasu.

lipozomalni-vitamin-c

Ekolife Natura nabízí též další výrobky včetně vitamínu D3 nebo B12. Tato slovinská firma založená dvěma zasloužilými matkami se zaměřuje na prémiové lipozomální vitamíny, chelatované minerály a lipozomální formulace nutrientů. Její produkty jsou naprostou špičkou v oboru a zaručují vysokou vstřebatelnost a využitelnost všech aktivních látek. Lipozomální produkty značky Ekolife Natura, které najdete na našich stránkách, jsou vyvíjeny holandskou společností Curesupport B.V. (Medical manufacturer), která patří mezi absolutní špičku v oblasti lipozomálních doplňků stravy. Kvalitu a funkčnost lipozomů Curesupport podporují tři nezávislé klinické studie prověřující biologickou dostupnost lipozomálního vitamínu C, lipozomálního kurkuminu a lipozomálního kanabidiolu. 

Nejsou lipozomy jako lipozomy 

Při výběru lipozomálních vitamínů dejte pozor na výběr toho správného produktu. Na trhu jsou totiž nyní k dostání dva druhy těchto doplňků, první z nich obsahuje 100 % skutečných lipozomů, druhý je neobsahuje vůbec a je tvořen jednoduchou směsí, která se pouze používá při jejich výrobě. Tato skutečnost je způsobena nedostatečnou legislativou ohledně názvu “lipozomální vitamíny”. Ať už zvolíte lipozomy Ekolife Natura nebo najdete jiné, které budou vyhovovat právě vám, svému zdraví uděláte ohromnou službu.

Máme pro Vás slevu na lipozomální vitamíny od značky Ekolife Natura.
Při nákupu zadejte kód LIPO10 a získáte 10% slevu. POZOR akce platí pouze do 17.9.2020

na tomto odkazu se můžete podívat na výrobky značky Ekolife Natura

autor: redakce Eternal COMPLEX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.