NAKUP NAD 1200 KČ A NA CELÝ NÁKUP DOSTANEŠ 50% SLEVU! *sleva se odečítá z původní ceny produktu.

Užívání vitamínů v těhotenství

Užívání vitamínů v těhotenství. Nutnost nebo marketingový tah?

Ne nadarmo se říká, že těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy. Říkáte si, co je krásného na chvílích,   kdy se žena cítí bez energie, trpí závratěmi, nevolnostmi a vlastně neví, co se s jejím tělem děje? O pozitivní pocity v   průběhu těhotenství se naštěstí starají těhotenské hormony. Kromě psychického stavu má ale na průběh těhotenství   velký vliv také dobrá tělesná kondice. Té je možné dosáhnout pomocí správné výživy, cvičení a dostatečného přísunu  vitamínů a minerálních látek. Které to ale jsou?

 blog  pregnancy 1 (1)   blog  pregnancy 2

 Zdravotní osvěta nebo dobrý marketing? 

Ptáte se, jestli to užívání vitamínů v těhotenství není jen jedna velká marketingová bublina? Podívejme se na to logicky. Každý člověk přijme denně ve stravě určité množství vitamínů a minerálních látek, aniž by se o obsah svého jídelníčku nějak zvlášť staral. Ten, kdo se výživou zabývá více do hloubky, přidá nějaké vitamíny navíc. Tímto způsobem tedy většinou uspokojíme denní potřebu vitamínů a minerálů ve svém těle. Pokud žena otěhotní, stejné množství vitamínů se náhle musí rozdělit dvěma. Příroda je ale mocná čarodějka, a zařídila to tak, aby měl “novopečený” plod všeho dostatek, a ten, kdo začne eventuálně strádat, je matka. Právě proto by měla těhotná žena potřebné vitamíny doplňovat ve formě doplňků stravy. Takové jsou například vitamíny od společnosti Viridian. Viridian vitamíny přináší speciální těhotenský komplex vitamínů Pregnancy Complex, který kromě kyseliny listové obsahuje dalších 26 vitamínů a minerálů prospěšných v období těhotenství. 

Vitamínový koktejl 

Viridian těhotenství nevnímá jako nemoc, jak by se mohlo zdát. Vitamíny nemají za úkol nahradit součásti pestré stravy, mají je pouze doplnit. Pregnancy Complex je komplex 27 vitamÍnů a minerálů speciálně vytvořený pro těhotné ženy. Obsahuje například železo, jód, vápník a vitamín D, vitamín C, vitamín A a doporučenou denní dávku kyseliny listové. Zázračná kyselina se zvláštním jménem se doporučuje brát hned v prvním trimestru těhotenství. Pokud navíc počít plánujete, můžete ji zobat klidně i měsíce předem. Její síla spočívá především ve schopnosti snižovat riziko vývojových vad jako jsou rozštěp páteře nebo vážné postižení mozku u plodu. V přírodě ji najdete v listové zelenině, ve hlávkovém salátu, špenátu, zelí nebo kořenové zelenině. Přiznejme si ale, že abyste do sebe dostali doporučené denní množství, které činí 600 až 1000 mikrogramů, přírodní cestou, museli byste těch hlávek salátu spořádat opravdu hodně. Těhotenský komplex od Viridian je vhodný k užívání v 1., 2. i 3. trimestru gravidity, a také při kojení. Společně se zdravým životním stylem, pestrou stravou, dostatečnou hydratací a těhotenským cvičením přispívá k normálnímu průběhu těhotenství a má pozitivní vliv na vývoj plodu. 

100% přírodní, ekologické a etické 

 Když se vás zeptáme, jaké by měly být vitamíny pro nastávající maminky, zřejmě pohotově odvětíte, že hlavně přírodní a bez chemie. Souhlasíme. Tím však britská značka Viridian Nutrition nekončí. Až 99 % jejích výrobků splňuje standardy kategorie čistoty KOSHER a všechny její produkty jsou na sto procent bioaktivní. 5 % z každého balení doplňků stravy Viridian Nutrition navíc putuje na charitativní účely. Firma Viridian Nutrition se také zasazuje za fairtradový obchod. Jednou z jejich klíčových zásad je totiž podpora malých lokálních farmářů, kteří své produkty pěstují přírodně a bez pesticidů. 

Pro ty, kdo neradi ryby 

Rozhodnete-li se doplňovat během těhotenství potřebné vitamíny, kromě Pregnancy Complexu nezapomeňte do svého jídelníčku zařadit omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které se nachází především v mořských rybách či lněných semínkách. Že je pro vás představa dvou rybích steaků týdně strašná? Nevadí, pokud se o dostatečný přísun těchto kyselin nedokážete postarat prostřednictvím stravy, můžete do své rutiny zařadit ještě užívání Pregnancy Omega Oil, který se postará o komplexní podporu organismu plodu i rodičky. Pokud se navíc budete pravidelně hýbat a dostatečně pít, vám ani vašemu miminku nebude počas těhotenství nic chybět.

Sleva pro maminky:10 % sleva na vše v kategorii FIT & HEALTH > Těhotenství - Kojení – Děti
kód kupónu: BABY10 / časově omezeno pouze do 31.8.2020

blog  pregnancy 3

 

autor: redakce Eternal COMPLEX

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.