NAKUP NAD 1200 KČ A NA CELÝ NÁKUP DOSTANEŠ 50% SLEVU! *sleva se odečítá z původní ceny produktu.

Hydrolyzáty - Peptidy

Pokud je bílkovina rozštěpena na kratší řetězce aminokyselin, tzv. peptidy, vzniká hydrolyzát. Tento proces štěpení probíhá buď přirozeně při trávení potravy v našem žaludku, nebo laboratorně, kdy je bílkovina “předtrávena” do podoby hydrolyzátu, který je možné užívat jako doplněk stravy. Suplementy s obsahem hydrolyzátů jsou ideální pro sportovce, kteří provádí velmi náročné a často se opakující tréninky. Délka řetězců hydrolyzátů totiž zaručuje rychlý nástup účinků ihned po tréninku a navíc dlouhotrvající efekt. Užívání hydrolyzátů zabraňuje únavě, rozpadu svalových buněk a celkovému narušení svalstva.

#ShowMore#

Základem všech buněk a tkání jsou bílkoviny. Společně se sacharidy a tuky tvoří základní makroživinu potřebnou pro zdravou výživu organismu. Bílkoviny mají na starosti produkci hormonů, tvorbu důležitých protilátek a především tvorbu svalů. Hydrolyzáty jsou pak bílkoviny, který byly částečně rozštěpené pomocí enzymů nebo kyselin na menší řetězce aminokyselin, tzv. peptidy. Hydrolyzáty vznikají v našem organismu přirozeně, můžeme je však také přijímat ve formě doplňků stravy. Proč? Hydrolyzáty zabraňují rozpadu svalových buněk, bojují proti únavě a regenerují narušené svalstvo. Délka řetězců peptidů navíc zajišťuje okamžitý nástup účinku a dlouhotrvající efekt. 

            Hydrolyzáty mohou být čisté nebo též s příměsí nenaštěpené bílkoviny. Jedná se nejčastěji o mléčné, vaječné nebo syrovátkové hydrolyzáty, hydrolyzáty kaseinu, kolagenu nebo též hovězí bílkoviny. Nejkvalitnějším hydrolyzátem je ten syrovátkový, a to především díky vysokému obsahu leucinu, který patří k nejúčinnějším aminokyselinám co se růstu svalů týče.

Syrovátkový hydrolyzát 

            Syrovátkový hydrolyzát vzniká enzymatickou hydrolýzou syrovátkové bílkoviny. Výhodou syrovátkového hydrolyzátu je jeho rychlý průchod trávicím traktem a tedy okamžitý nástup účinku. Díky tomu jde o nejvhodnější suplement pro použití po tréninku. 

Kolagenový hydrolyzát 

            Kolagen je bílkovina důležitá pro naše kosti, svaly, vazy, šlachy, chrupavky i kůži. Dá se říci, že jde o pojivo, které drží naše tělo pohromadě. Hydrolyzovaný kolagen je bohatý na aminokyseliny a snadno se vstřebává. Kolagen pomáhá léčit degenerativní onemocnění kloubů jako je osteoartróza, pomáhá při léčbě střevních potíží a regeneruje svalovou hmotu. Sportovci jej často užívají při rekonvalescenci po utrpění zranění.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.