Kozí kolostrum

Kód: 1067/90 1067/180 Zvolte variantu
Tip
Značka: Bioalis
990 Kč 1 490 Kč od 990 Kč
Na cestě Na cestě Zvolte variantu
Varianta

NASTARTUJTE VAŠI IMUNITU

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kozí kolostrum je mateřské mlezivo vylučované kozou okamžitě po porodu.
Představuje zdroj řady bioaktivních látek a sloučenin, jako jsou proteiny, peptidy, imunoglobuliny, vitamíny, minerály a enzymy.
Poskytuje počáteční příjem všech živin potřebných pro vývoj a přežití novorozence.

Kvalita
Pro dosažení nejvyšší kvality výsledného produktu je důležité použít mlezivo nadojené v den porodu. Pouze takové kolostrum je tzv. „imunologicky výhodné“, protože v dalších dnech dochází k výraznému poklesu imunologických parametrů (viz Graf 1). Bioalis garantuje čas dojení 0-12 hodin po porodu a šetrnou technologii sušení mrazem (lyofilizaci), při které se v porovnání s technologií vysoušením horkým vzduchem zachová většina aktivních látek.

graf1

Zásadní roli hraje také prostředí, kde kozy žijí. Bioalis proto využívá pouze takové pastviny, které splňují veškeré parametry ekologického chovu, čímž je zaručena absence nežádoucích látek (těžkých kovů, pesticidů, …) v tělech koz i výsledném produktu. Kozy tak mají nejen čisté životní prostředí, ale i důstojný životní standard a nízkou stresovou zátěž.

Složení Bioalis kozího kolostra
Každá kapsle nyní obsahuje 260 mg 100% kozího kolostra z francouzských farem a 55 mg uhličitanu hořečnatého, kterým doplníte hořčík. V závislosti na velikosti balení tak získáváte vysoké množství cenného mleziva (v balení 180 kapslí přibližně 46 800 mg). To navíc nově chrání enterosolventní celulózové kapsle, které zaručují rozpuštění až ve střevě a výrazně tak zvyšují celkovou účinnost. Samotné kozí kolostrum se skládá z šesti základních složek - viz následující graf.

Mezi největší dary kozího kolostra patří imunoglobuliny – protilátky tvořené bílými krvinkami, které jsou součástí našeho imunitního systému. Vysoká je zde koncentrace imunoglobulinu G (IgG), který je v krvi zastoupen nejvíce a hraje významnou roli při zneškodnění patogenů či alergenů, nejčastěji bakterií, virů a hub. Najdeme zde ale i další třídy imunoglobulinů: IgA (chrání sliznice, které jsou vstupní branou infekce do těla) a IgM (je vysoce účinný proti bakteriím a virům).

Tím ale složení tohoto doplňku stravy nekončí. Přítomen je také růstový faktor IGF-1 (inzulinu podobný růstový faktor 1), který pozitivně ovlivňuje řízení růstu, metabolismus a všeobecný vývoj buněk v období před i po narození. V nízkém množství z pohledu doporučené denní dávky je zde též 26 aminokyselin (včetně esenciálních aminokyselin), řada vitamínů, koenzym Q10, nejrůznější minerály, bílkovina osteokalcin a IGBP-3 (vazebná bílkovina pro IGF-1). Samozřejmostí je přítomnost laktoferinu, cytokinů, PRP faktoru a dalších cenných látek.

Hlavní předností kozího kolostra je sama koza. Ta je jedním z nejzdravějších organismů, který má nesmírně vysokou odolnost vůči nádorovým i jiným onemocněním a má dokonalé předpoklady k produkci vysoce kvalitního mleziva. Výhodou je také vyšší snášenlivost lidským organismem v porovnání s mlezivem kravským. Důvodem je částečně odlišná bílkovina, kterou lidské tělo mnohem lépe přijímá. Vliv má i velikost tukových kuliček (globulí), které jsou v kozím kolostru menší a tím přístupnější trávicím enzymům. Rozdíl najdeme také v koncentraci oligosacharidů, které mají prebiotické účinky a podporují růst Bifidobacterium bifidum. Vzhledem k tomu, že profil těchto oligosacharidů je více podobný lidskému mléku (a kolostru), může představovat ideální zdroj oligosacharidů pro doplňkové a terapeutické aplikace, zejména pro obohacování kojenecké mléčné výživy. Taktéž koncentrace laktoferinu je u kozího kolostra vyšší než u kolostra kravského. S tím souvisí i jeho schopnost potlačit růst nežádoucích mikroorganismů ve větší míře než kolostrum kravské. Mezi testované mikroorganismy byly zahrnuty Escherichia coli, Bacillus cereus, Enterobacter spp., Staphylococcus aureus a Listeria inocua.

 
Jak Bioalis dávkovat a skladovat

DOSPĚLÍ

4 kapsle denněUžívejte ráno na lačno a večer před spaním. Zapíjejte vlažnou vodou či jiným vlažným nápojem. Horká tekutina ničí aktivní látky. Tento doplněk stravy je vhodný k trvalému užívání.

DĚTI OD 3 LET

2 kapsle denně Užívejte ráno na lačno a večer před spaním. Zapíjejte vlažnou vodou či jiným vlažným nápojem. Horká tekutina ničí aktivní látky. Pro lepší poživatelnost lze kapsle vysypat. Tento doplněk stravy je vhodný k trvalému užívání.

SKLADOVÁNÍ

Tobolky Bioalis kozí kolostrum je nutné uchovávat na tmavém a chladném místě (po otevření nejlépe v chladničce a do 8 °C). Pro zachování ideálních podmínek je vhodné ponechat tobolky v originálním a vždy uzavřeném obalu. Dbejte také na minimální dobu trvanlivosti, kterou najdete na spodní straně obalu ve formátu MM.RRRR.

UPOZORNĚNÍ: Nesmí konzumovat lidé s nesnášenlivostí na kozí mléko a kolostrum. Výrobek není určen pro děti do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. O podávání těhotným a kojícím ženám by měl rozhodnout vždy lékař.

 koza

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

 

Bioalis-logo

Bioalis = záruka výjimečné kvality kozího colostra. Důvodů je hned několik. V první řadě je kozí kolostrum Bioalis čistě přírodním produktem, který vzniká pouze v intervalu 0-12 hodin od porodu kůzlete. To zaručuje maximální objem účinných látek v kolostru obsažených. Kvantita ale není vše. Proto Bioalis dohlíží také na kvalitu pastvin a života samotných koz. Vše musí být perfektní! Díky tomu však Bioalis neobsahuje žádné zbytky umělých hnojiv, pesticidů a přidaných hormonů, což potvrzuje i laboratorní rozbor. Přidejte k tomu špičkovou technologii sušením mrazem, která zachovává veškeré „bioaktivní látky“, a máte produkt té nejvyšší kvality. Bioalis má původ ve Francii, kde mají největší zkušenosti s výrobou kozího kolostra a jsou tak vzorem všem ostatním. Z toho pramenní i příznivá cena, která umožňuje více lidem užívat tento dar přírody – mnohými nazývaný biologickým zlatem.

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.