NAKUP NAD 1200 KČ A NA CELÝ NÁKUP DOSTANEŠ 50% SLEVU! *sleva se odečítá z původní ceny produktu.

Anabolizéry - Kreatin - Pumpa

Cvičíte jako blázen, ale výsledky se stále nedostavují? Růst svalové hmoty můžete podpořit užíváním anabolizérů, látek, které v těle udržují anabolické (resp. antikatabolické) prostředí, zadržující v těle dusíkaté látky, které rozšiřují cévy a umožňují tak rychlejší zásobení svalů živinami a kyslíkem, což vede k jejich růstu. Na rozdíl od anabolických steroidů, které pracují se syntetickým testosteronem, jenž může být pro vaše tělo potenciální hrozbou, anabolizéry pracují s vaším vlastním testosteronem a nenarušují tak hormonální systém těla. 

#ShowMore# 

Účinky anabolizérů 

  • Zvyšují podíl svalové hmoty v těle
  • Podporují vstřebávání živin a kyslíku do svalů
  • Podporují metabolismus a spalování tuku v těle
  • Zvyšují energii a okamžitý sportovní výkon
  • Zvyšují sexuální libido 

Druhy anabolizérů 

A)  NO anabolizéry (pumpy)

 NO jsou skupina anabolizérů postavených na oxidu dusnatém (NO). Jde o tělu přirozenou látku, která rozšiřuje cévy a umožňuje tak lepší zásobování svalů živinami a kyslíkem. Živiny jsou doslova pumpovány (odtud PUMPY) do cév, díky čemuž se zvyšuje výdrž a rychlost regenerace těla. Tyto suplementy jsou určené pro všechny, kdo chtějí zvýšit svůj výkon, zefektivnit trénink a urychlit nárůst svalové hmoty.

B)  Saponiny

 Saponiny jsou anabolizéry určené pro muže. Jde o rostlinné látky se steroidní strukturou, tzv. fytosteroly, které stimulují hypofýzu k tvorbě luteinizačního hormonu (LH), jenž podporuje tvorbu pohlavního hormonu testosteronu. Ten v těle působí anabolicky a podporuje tak sportovní výkony. Při vysoké hladině testosteronu se uvolňování LH pozastaví, saponiny se proto nelze předávkovat a jejich užívání je tedy zcela bezpečné. Saponiny v přírodě obsahují například kotvičník zemní (Tribulus terrestris) či parcha léčivá. 

C)  Přípravky na bázi ZMA

 Anabolický účinek má i strava bohatá na minerální látky. Přípravky na bázi ZMA obsahují zinek, hořčík a vitamín B6. Zinek posiluje imunitu a podporuje látkovou výměnu, hořčík je nezbytný nejen pro stavbu kostí, zubů a chrupavek, ale též růst svalů, a vitamín B6 pomáhá s transportem kyslíku do tkání. Anabolizéry ZMA přirozeně zvyšují hladinu testosteronu v krvi, a tudíž podporují sportovní výkony, zvyšují sílu a regeneraci svalů, výkonnost a vytrvalost. 

D)  HMB (hydroxymetylbutyrát)

 HMB má antikatabolický účinek a používá se ke zvýšení fyzického výkonu za menšího odbourávání bílkovin. Zabraňuje tak devastaci svalů, a navíc pozitivně ovlivňuje jejich růst. Tento anabolizér nemá žádné prokazatelné vedlejší účinky, naopak působí pozitivně na regulaci krevního tuku a cholesterolu. 

E)  Aminokyseliny

 Růst svalů můžete také podpořit vyváženou stravou s vysokým obsahem minerálních látek, mastných kyselin a aminokyselin, zejména BCAA s větveným řetězcem, které jsou základními stavebními kameny bílkovin, jež jsou pro růst svalů naprosto nezbytné. Aminokyseliny jsou navíc součástí metabolických procesů, takže podporují spalování tuků. 

F)   DAA (kyselina d-asparagová)

 Kyselina d-asparagová (DAA) je forma aminokyseliny asparagové, která ovlivňuje uvolňování hormonů, jako jsou například luteinizační hormon (LH) či svalový hormon, které podporují tvorbu pohlavního hormonu testosteronu. DAA se přirozeně vyskytuje v kukuřici či sóje a také může vziknout vařením či ohříváním potravin z kyseliny l-asparagové, což je druhá forma kyseliny asparagové. Kromě toho, že DAA stimulují růst svalstva, podporují též tvorbu spermií u mužů, plodnost u žen, zlepšují paměť, koncentraci a celkovou činnost mozku. 

G) Kreatin

 Kreatin je aminokyselina, kterou si tělo vytváří syntézou aminokyselin glycinu, argininu a metioninu v játrech, slinivce a ledvinách. Organismus jej však dokáže syntetizovat pouze stopové množství, hlavním zdrojem kreatinu je proto strava a případně potravinové doplňky. Kreatin je obsažen především v mase a rybách, doplňovat by jej proto měli především vegetariáni. Kreatin slouží k nárůstu fyzického výkonu a svalové síly, snižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje mozkovou činnost.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.