Antioxidanty

Nejprodávanější

122 Beta Carotene 90
 
595 Kč
Detail
55cd542449100a77640a30915826
 
299 Kč
Detail
3959 epic transparent
 
699 Kč
Detail
barley grass powder nutrisslim superfood organic vegan raw
 
219 Kč
Detail
ChlorellaPowder125g Nutrisslim
Chlorella Powder 125g
Tip
Na cestě
Kód: 731
 
329 Kč
Antioxidantformula90cps viridian
 
899 Kč
Detail
Activ Barley Powder 100g
 
299 Kč
Detail
8 položek celkem
122 Beta Carotene 90
595 Kč

PŘÍRODNÍ FORMY KAROTENOIDŮ

Kód: 1535
55cd542449100a77640a30915826
299 Kč

POKLAD Z AMAZONSKÉ DŽUNGLE

Kód: 1331
3959 epic transparent
699 Kč

KRÁL ANTIOXIDANTŮ

Kód: 1283
S.P.F.SkinProfactors30kapsli Viridian
549 Kč

SMĚS SUPERANTIOXIDANTŮ PRO VAŠI POKOŽKU

Kód: 1184
barley grass powder nutrisslim superfood organic vegan raw
219 Kč

POTLAČENÍ ÚNAVY A VYČERPÁNÍ, POSÍLENÍ IMUNITY A TAKÉ KONTROLU TĚLESNÉ HMOTNOSTI

Kód: 737
ChlorellaPowder125g Nutrisslim
Tip
329 Kč

JEDEN Z NEJKOMPLEXNĚJŠÍCH POTRAVINOVÝCH ZDROJ NA SVĚTĚ

Kód: 731
Antioxidantformula90cps viridian
899 Kč

SMĚS SUPERANTIOXIDANTŮ, VITAMÍNŮ A MINERÁLŮ

Kód: 548
Activ Barley Powder 100g
Tip
299 Kč

100% BIO AKTIVOVANÝ PŘED-NAKLÍČENÝ JEČMEN

Kód: 545

Antioxidanty jsou chemikálie, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a chrání tak tělo proti poškozením buněk. Ty čelí každodenně hrozbám v podobě virů a infekcí. Díky tomu podporují přirozenou imunitu těla. Lidské tělo produkuje některé antioxidanty přirozeně, jiné lze získat z potravy. Mezi nejznámější antioxidanty patří vitamín A, vitamín C, vitamín E, beta-karoten, lykopen, lutein, selen, koenzym Q10 nebo kyselina alfa-lipoová. Najdeme je především ve zdravé výživě, v ovoci, zelenině, celozrnných potravinách, semenech a ořeších.

#ShowMore#  

Nejznámější antioxidanty 

Vitamín A 

Vitamín A zahrnuje více látek, které jsou prospěšné našemu organismu. Betakaroten příznivě působí především na náš zrak, retinol zase redukuje volné radikály, je velmi důležitý pro růst a obnovu kožních buněk, pro dobrý stav zubů, kostí a imunitu. Najdeme jej v brokolici, špenátu či sýrech. 

Vitamín C 

Vitamín C je ve vodě rozpustný vitamín, který je pro náš organismus naprosto nepostradatelný. Dospělý člověk by měl přijmout přibližně 80 mg “céčka” denně, zvýšený se pak doporučuje kuřákům, těhotným ženám či starším osobám. Najdeme jej přirozeně v potravě, nejbohatšími zdroji jsou šípky, acerola, rakytník nebo černý rybíz. Kromě rostlinných zdrojů jej najdeme také v mase, především pak v játrech či ledvinách. Céčko pomáhá bojovat proti volným radikálům a proto umí předcházet sezónním virovým onemocněním. 

Vitamín E 

Dostatek vitamínu E lze přijmout již v malém množství arašídů či mandlí. Vitamín E účinně bojuje proti volným kyslíkovým radikálům, které jsou důvodem vzniku mnoha nemocí. Volné radikály poškozují základní stavební jednotky buněk a enzymy. Vitamín E pomáhá proti oxidačnímu stresu, který může vést k nemocem jako jsou Parkinsonova choroba či infarkt myokardu. 

Betakaroten 

Betakaroten je provitamín vitamínu A a patří k nejznámějším karotenoidům. Díky svým silným antioxidačním vlastnostem pomáhá bojovat proti kardiovaskulárním onemocněním. Zároveň potlačuje vliv volných kyslíkových radikálů, které vznikají v kůži vystavené UV záření a zamezuje tak její fotooxadaci. 

Lykopen 

Rostlinné barvivo lykopen je důvodem, proč mají rajčata, melouny nebo grapefruity svou barvu. Jde o silný antioxidant ze skupiny karotenoidů, který pomáhá bojovat s oxidačním stresem tím, že udržuje rovnováhu mezi volnými radikály a antioxidanty. Oxidační stres je spojován s řadou závažných onemocnění jako jsou diabetes, onemocnění srdce či rakovina. 

Lutein 

            Dalším z karotenoidů je lutein, který má nezanedbatelný přínos pro náš zrak. Lutein je produkován výhradně rostlinami, najdeme jej například v lichořeřišnici, kapustě či špenátu. Hromadí se v sítnici oka, kde jeho hlavní funkce spočívá v pohlcování modré části světelného spektra, která může vytvářet volné radikály poškozující oko. 

Selen 

            Volné radikály jsou částice, které obsahují vysoce aktivní kyslík a mohou tak oxidovat jakoukoli sloučeninu, s níž se setkají. Tato oxidace danou sloučeninu vyřadí z provozu, což vede k poškození na úrovni buněk. Selen je jedním z antioxidantů, které tomuto procesu zabraňují. Najdeme jej ve vnitřnostech, luštěninách, česneku, hruškách, masu, mořských plodech a řasách, rybách, mléčných výrobcích či celozrnných obilovinách. 

Koenzym Q10 

            Koenzym Q10 je antioxidant, který naše tělo přirozeně produkuje pro růst a další nezbytné tělesné funkce. S věkem se však tato produkce snižuje, proto je dobré jej doplňovat pomocí vyvážené stravy či potravinových doplňků. Q10 najdeme v mase, rybách a celých zrnech. Koenzym Q10 pomáhá snižovat krevní tlak, zlepšuje příznaky městnavého srdečního selhání a pomáhá též při Parkinsonově chorobě. Mimo to se také podílí na výrobě energie a dokáže tak podpořit váš fyzický výkon.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.