NAKUP NAD 1200 KČ A NA CELÝ NÁKUP DOSTANEŠ 50% SLEVU! *sleva se odečítá z původní ceny produktu.

Sacharidy - Gainery

Nejprodávanější

Maltodextrin - bez příchutě (dóza 1300g)
168 Kč –33 %
Původně: 168 Kč  (–33 %)
113 Kč
Energygel40gapple high5 1
29 Kč –33 %
Energy Gel 40g
Na cestě (1 ks)
Kód: 392/BER
Původně: 29 Kč  (–33 %)
19 Kč
2 položek celkem
Maltodextrin - bez příchutě (dóza 1300g)
Výprodej
168 Kč –33 %
113 Kč

Maltodextrin je komplexní sacharid, který se štěpí pomaleji než glukóza a uvolňuje energii postupně. Maximálně využitelný pro tělo.

Kód: 3935
Energygel40gapple high5 1
Výprodej
29 Kč –33 %
Energy Gel 40g
Na cestě (1 ks)
19 Kč

OSVĚŽUJÍCÍ A CHUTNÝ GEL NABITÝ LEHCE STRAVITELNOU ENERGIÍ

Kód: 392/BER

Sacharidy jsou velmi důležitou makroživinou, která slouží jako zdroj energie pro svaly a mozek. V potravě jsou zastoupeny 45 až 75 procenty. Při sportovním výkonu se ze svalů přirozeně odbourává glykogen, který v našem těle slouží jako sacharidová energetická zásobárna. Proto je třeba doplňovat kromě bílkovin též sacharidy, které navíc pomáhají bílkovinám lépe se “zabudovat” do tkání a tím se účastní stavby svalstva. 

#ShowMore#

Suplementy, které v sobě kombinují sacharidy a proteiny a obsahují pouze malé množství tuku, se nazývají gainery. Gainery obsahují většinové množství sacharidů ve formě jednoduchých cukrů (glukóza a fruktóza) a polysacharidů (maltodextrin), a menší množství bílkovinné složky s těmi nejdůležitějšími aminokyselinami. Kromě toho v nich najdeme stopové množství vitamínů a minerálů. 

Gainery jsou velmi oblíbené u profesionálních sportovců. Spojují totiž v sobě rychle využitelné sacharidy a snadno stravitelné bílkoviny, a pomáhají tak s růstem svalů a regenerací po sportovním výkonu. Tento dobře namíchaný “koktejl” makroživin se navíc postará o ochranu svalové hmoty v tzv. anabolickém okně. Dávku gainerů požijte v co nejkratší době po tréninku, protože rychlost vstřebávání a obnovy energetických rezerv se s postupem času snižuje. Gainery také urychlují regeneraci a příznivě ovlivňují trávení. 

Proč užívat gainery? 

  • Pomáhají s nárůstem svalové hmoty
  • Slouží ke zvýšení energetického příjmu
  • Zlepšují regeneraci svalstva po tréninku
  • Chrání svalovou hmotu před poškozením a ztrátou
  • Zvyšují svalový glykogen 

Druhy gainerů 

Hard gainery 

            Hard gainery obsahují více sacharidů, které jsou rychlejším zdrojem energie, a slouží tak k jejímu rychlejšímu a efektivnějšímu doplňování. V menší míře jsou v nich zastoupeny proteiny a ve stopovém množství též vitamíny a minerály. Hard gainery většinou obsahují vyšší procento jednoduchých sacharidů - glukózy, fruktózy, sacharózy nebo maltodextrinu. Jsou ideální pro jedince, kteří mají problém s nabíráním svalové hmoty, a slouží jako skvělý způsob, jak doplnit živiny po tréninku. 

Soft gainery 

            Soft gainery obsahují více bílkovin, ale méně sacharidů. Díky tomu mají tyto suplementy menší obsah jednoduchých cukrů a tím pádem nižší glykemický index, který udává rychlost využití glukózy v našem těle. Pro soft gainery je typické zastoupení různých druhů sacharidů od obilné mouky, přes oves, ječmen až po pšenici. Právě díky svému složení jsou ideální nejen pro doplnění živin po tréninku, ale také jako náhrada některého jídla během dne. 

Stejně jako jiné suplementy, ani gainery však nejsou samospásné. Jejich účinek je vhodné podpořit vyváženým jídelníčkem a pečlivě sestaveným tréninkovým plánem.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.