NAKUP NAD 1200 KČ A NA CELÝ NÁKUP DOSTANEŠ 50% SLEVU! *sleva se odečítá z původní ceny produktu.

Vápník

Vápník, též kalcium, je nedílnou a nepostradatelnou součástí našich kostí a zubů, odpovídá za jejich tvrdost a pevnost. Vápník má však klíčovou roli také v jiných tělesných pochodech. Podílí se na vedení nervových vzruchů, uplatňuje se při srážení krve a pomáhá regulovat srdeční činnost. Jeho nedostatek se často projevuje zvýšenou lámavostí kostí, tzv. osteoporózou. Předávkování se projevuje zažívacími obtížemi, výjimečně bolestmi hlavy a vzácně poruchami srdečního rytmu. 

#ShowMore# 

V potravě 

            Nejbohatšími zdroji vápníku jsou především mák, mléčné výrobky, dále pak hrášek, fazole, sojové boby či mořské řasy. Bohatým zdrojem vápníku jsou také mořské ryby, ořechy, luštěniny, květák, kapusta či brokolice. Při nedostatečném přijímání těchto potravin může dojít k jeho nedostatku, proto je nutné jej doplňovat prostřednictvím doplňků stravy. 

Potravinové doplňky 

            Vápník, který tělo potřebuje, se vstřebává ve střevech, zbytek je pak z těla bez užitku vyloučen. Tímto procesem tělo vstřebá pouze 20 až 40 % DDD, proto je nutné vápník doplňovat pomocí doplňků stravy. Doporučená denní dávka činí 800 až 1000 mg, na vyšší příjem vápníku je nutné dbát především u dětí, ale také těhotných žen, seniorů a sportovců. 

Účinky vápníku 

  • Udržuje zdravé a pevné kosti a zuby
  • Podílí se na nervových přenosech
  • Přispívá ke správné srážlivosti krve
  • Podporuje činnost svalů

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.